Oyunlar , En Yeni Oyunlar , EN Güncel Oyunlar , En Süper Oyunlar , Oyun , Forum , Oyun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oyunlar , En Yeni Oyunlar , EN Güncel Oyunlar , En Süper Oyunlar , Oyun , Forum , Oyun Hoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Matematik Problemi Nasıl Çözülür ?

YazarMesaj
► ¢αяiввє
RootAdmin

RootAdmin
► ¢αяiввє

Matematik Problemi Nasıl Çözülür ? Profil10
Teşekkür Gücü : 245879
Matematik Problemi Nasıl Çözülür ? 53k3mu
Rep Gücü : 500930
Rep : 4
Matematik Problemi Nasıl Çözülür ? Profil10

Matematik Problemi Nasıl Çözülür ? Empty
MesajKonu: Matematik Problemi Nasıl Çözülür ?   Matematik Problemi Nasıl Çözülür ? EmptyPtsi Tem. 19, 2010 6:04 pm

Matematik sayısal bir ders olduğu için bütün işimiz sayılarla uğraşıp doğru stratejiyi kullanarak sonuca ulaşma yönünde yapmamız gerekenleri uygulamak olacaktır. Matematik problemi çözmenin genellikle iki aşaması vardır ; Problemin sunumu ve problemin çözümü.

Öncelikle yapmamız gereken şey karşımızda ne gibi bir problem olduğunu tanımlamak ve problemin farkına varmaktır. Bu aşamalarda analitik bir tavırla probleme yaklaşmak gerekmektedir.

Özellikle matematik dersinin sınıfta anlatılması sırasında kesinlikle odak noktanız sadece öğretmen ve soruların çözümü olmalıdır. Çünkü işin yarısı zaten dersin anlatımı sırasında bitirilmektedir. Kötü geçirilen bir ders sunumunun ardından öğrencinin çok fazla yapacağı bir şey kalmamaktadır. Ancak ders işlenişi esnasında dikkatimizi vererek pür dikkat dersi dinlemişsek işimiz sadece pratik yapmaya kalıyor.

Matematik dersini dinlerken not almanız önerilmez. Diğer sözel dersler gibi not olmak matematik dersi için verimli bir yöntem değildir.

Birden fazla çözüm yolu bulunduğunda kendinize en kolay gelen yolu seçin ve üzerinde çalışın. Pratik çok önemli olduğundan anlatılan ve ya öğrendiğiniz bir konu üzerinde bolca soru çözün.

Temel bilgileri iyi kavramış olmak ta size çok yardımcı olacaktır. Çünkü en karmaşık problemin bile temelinde bu bilgiler bulunmaktadır.

Aklına takılan, herhangi bir mantık yoluyla açıklayamadığınız bir problemi akranlarınıza ya da konu alanında uzman bir kişiye sormaktan asla çekinmeyin.

Çalışmalarınızı yüksek not almak için değil dersi tam anlamıyla öğrenmek için yaparsanız matematik dersi hem sizin için bir eğlence hem de başarının kapılarını aralayan bir anahtar olacaktır.
https://oyunn.forum.st

Matematik Problemi Nasıl Çözülür ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Geometri Dersine Nasıl Çalışmalıyız ?
»  Kitap Okumayan Beyinler Nasıl Çalışır ?
» http://www.pluscep.com/egitim-ogretim/81979-nasil-ders-calisilir.html