Oyunlar , En Yeni Oyunlar , EN Güncel Oyunlar , En Süper Oyunlar , Oyun , Forum , Oyun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oyunlar , En Yeni Oyunlar , EN Güncel Oyunlar , En Süper Oyunlar , Oyun , Forum , Oyun Hoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Geometri Dersine Nasıl Çalışmalıyız ?

YazarMesaj
► ¢αяiввє
RootAdmin

RootAdmin
► ¢αяiввє

Geometri Dersine Nasıl Çalışmalıyız ? Profil10
Teşekkür Gücü : 245879
Geometri Dersine Nasıl Çalışmalıyız ? 53k3mu
Rep Gücü : 500930
Rep : 4
Geometri Dersine Nasıl Çalışmalıyız ? Profil10

Geometri Dersine Nasıl Çalışmalıyız ? Empty
MesajKonu: Geometri Dersine Nasıl Çalışmalıyız ?   Geometri Dersine Nasıl Çalışmalıyız ? EmptyPtsi Tem. 19, 2010 6:03 pm

Geometri dersi genel olarak görselliğe dayandığı için görsel öğeler çok önemlidir. Geometri birbirleriyle ilişkili olan açıların kendi aralarında oluşturdukları bağıntıları kesin olmamakla birlikte kendi görüşlerine göre kesinlik bildiren açılımlardır. Geometri dersinde bazı teoremlerin ispatları için çalışılmaktadır.

Geleneksel inanışlarda geometri içgüdüye dayanan bir problem çözme gücü olarak görülmektedir.

Aslında geometri öğrenmek ve geometri dersine çalışmak kolay ve eğlencelidir. Geometri çalışırken her zaman öncelikle temel şekil özellikleriyle çalışmaya başlayın. Geometri dersini anlamayı ve çalışma isteğini artırmayı amaçlayan bazı yöntemler aşağıda verilmiştir.

Öncelikle geometri sorusuyla karşılaşır karşılaşmaz sorunu anlamaya çalışın. Daha önce de dediğimiz gibi temel şekil özelliklerini anlamaya çalışın ve sizden ne istendiğine odaklanın.

Eğer soru yazı formatında verildiyse soruyu diyagrama dönüştürmeye çalışın ve problemi çözmek için birden fazla yol olduğunu unutmayın ve aklınıza gelen çözüm yollarını sistemli bir biçimde düzenlemeye çalışın.

Formül ve teoremleri ezberleyin. Ezber yaparken flashcard dediğimiz küçük kartoncuklar hazırlayıp çalışın.

Diyagram şeklindeki soruları çözerken pergel, gönye ve hesap makinesi kullanımına önem verin ve doğru sonuca ulaşmak için bunları kullanın.

Çalışmalarınızı günlük ve sık aralıklı çalışmalar şeklinde düzenleyin. Teori şeklinde verilen problemleri pratiğe dönüştürün ve diyagramlarda görerek çözün.

Boş zamanlarınızda internette gezinirken çevrimiçi geometri oyunlarına vakit ayırmaya çalışın. Böylelikle hem zevkli bir ortamda vakit geçirirken hem de pratik yaparak geometri bilgilerinizi pratik etmiş olursunuz.
https://oyunn.forum.st

Geometri Dersine Nasıl Çalışmalıyız ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Matematik Problemi Nasıl Çözülür ?
»  Kitap Okumayan Beyinler Nasıl Çalışır ?
» http://www.pluscep.com/egitim-ogretim/81979-nasil-ders-calisilir.html