Oyunlar , En Yeni Oyunlar , EN Güncel Oyunlar , En Süper Oyunlar , Oyun , Forum , Oyun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oyunlar , En Yeni Oyunlar , EN Güncel Oyunlar , En Süper Oyunlar , Oyun , Forum , Oyun Hoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Eğitimde Oyun Kullanımının Yararları

YazarMesaj
► ¢αяiввє
RootAdmin

RootAdmin
► ¢αяiввє

Eğitimde Oyun Kullanımının Yararları Profil10
Teşekkür Gücü : 245879
 Eğitimde Oyun Kullanımının Yararları 53k3mu
Rep Gücü : 500930
Rep : 4
 Eğitimde Oyun Kullanımının Yararları Profil10

Eğitimde Oyun Kullanımının Yararları Empty
MesajKonu: Eğitimde Oyun Kullanımının Yararları    Eğitimde Oyun Kullanımının Yararları EmptyPtsi Tem. 19, 2010 6:03 pm

Oyunlar her çocuğun yaşamında şüphesiz ki vazgeçilmez kurmacalardır. Bir çocuk için bu denli önemli olan bir varlığı eğitim aracı olarak kullanmamak cahillik olur diye düşünüyorum. Bunun yanında eğitim ortamında oyun kullanmanın daha birçok faydası olduğunu bu yazımızda göreceğiz.

Eğitici oyunlar çocukların zihin gelişiminde önemli rollere sahiptir. Olayları mantıksal boyutlarıyla değerlendirdikleri için gelişmeler karşında bağ kurup düşünmeye ve buna uygun davranmaya yönelecektir. Genellikle sıkıcı olan ders süreci ve ders işlenişi oyunlar sayesinde sürekli talep edilen ve eğlenceli vakit geçirilen bir süreç haline getirilebilir. Şimdi derslerimizde zevkle uygulayabileceğimiz bir eğitici oyun örneği inceleyelim.

Sınıfın görülen bir yerine bir saat yerleştirerek öğrencilere 5 dakika gibi belli bir süre bildirin ve her birine boş birer kağıt çıkarmalarını söyleyin. Önlerindeki bu kağıtlara verdiğiniz süre boyunca yazabildikleri kadar çok şey ve ya okuma yazma bilmeyen çocuklar için çizebildikleri kadar çok şey çizmelerini isteyin. Belli aralıklarla ne kadar süreleri kaldığını da bildirin.

Süre bitiminde her öğrencinin bir defada kaç kelime yazabildiğini ve ya kaç resim çizebildiğini not alın ve bu uygulamayı her yapışınızda bir öncekinin bir fazlasını yapmalarını isteyin. Böylelikle öğrencilerin hem yaratıcılıkları geliştirilecek hem de eğlenceli vakit geçirip öğretim sürecinden azami ölçüde faydalanmaları sağlanmış olacaktır.

Bütün öğretmenlere tavsiye edilen şudur; ders işlenişi eğlenceli olmalı ve eğitici oyunlar bu amaç uğrunda kullanılmalıdır.
https://oyunn.forum.st

Eğitimde Oyun Kullanımının Yararları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Eğitimde İmkan ve Fırsat Eşitliğini Sağlamak
» PES 2010 TSL Oyun Eklentisi
» NFS Most Wanted [% 100 Save] Oyun Eklentisi
» Need For Speed Most Wanted Sahin Oyun Eklentisi
» Artık Sitemiz bir oyun sitesi Olmuştur