Oyunlar , En Yeni Oyunlar , EN Güncel Oyunlar , En Süper Oyunlar , Oyun , Forum , Oyun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oyunlar , En Yeni Oyunlar , EN Güncel Oyunlar , En Süper Oyunlar , Oyun , Forum , Oyun Hoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İzler ve Gölgeler

YazarMesaj
► ¢αяiввє
RootAdmin

RootAdmin
► ¢αяiввє

İzler ve Gölgeler Profil10
Teşekkür Gücü : 245879
 İzler ve Gölgeler 53k3mu
Rep Gücü : 500930
 İzler ve Gölgeler 53k3mu
Rep : 4
 İzler ve Gölgeler 53k3mu
 İzler ve Gölgeler 53k3mu
 İzler ve Gölgeler 53k3mu
 İzler ve Gölgeler Profil10

İzler ve Gölgeler Empty
MesajKonu: İzler ve Gölgeler    İzler ve Gölgeler EmptyPtsi Tem. 19, 2010 5:34 pm

Yapıtları bir kent ya da bir coğrafyayla bütünleşmiş yazarların, sanatçıların izini süren bir kitap bu. İstedim ki okur yalnızca benim gözlem ve izlenimlerimle yetinmesin, birlikte çıktığımız yolculuk boyunca Brüksel’de Budelaire, Roma’da Caravaggio, Prag’da Kafka ve Arcimboldo, Sen Petersburg’da Puşkin ve Dostoyevski, Ukrayna düzlüklerinde Gogol, Bosna’da İvo Andriç, Arnavutluk’ta İsmail Kadare, Ren boylarında Apollinaire, Buenos Airs’te tangonun serüveni ve Borges, New Orleans’ta Louis Armstrong ve Tennessee Williams, Tanca’da Matisse ve Tahar Ben Jelloun, Hazar’ın kıyısında Nazım Hikmet, son uğrağımız İstanbul’da Pierre Loti’nin hayalleriyle -hayaletleriyle mi demeliydim yoksa!- karşılaşsın. Yani, onların yapıtlarının, dünyalarının içinde de dolaşsın. Bu kitaba, yeryüzünde gölgesiz kalmış bir Türk yazarının sürdüğü izler yansımadı yalnızca, o izleri bırakanların ışığı da düştü” ifadeleriyle yazarı tarafından tanıtılan bu eseri zevkle okuyacağınızı umuyoruz.

Kitapları bugüne kadar on iki dile çevrilen Nedim Gürsel çok sayıda ödülün de sahibidir. Türk Dil Kurumu Ödülü (1976), Abdi İpekçi Dostluk ve Barış Ödülü (1986), Fransız Pen Kulüp Özgürlük Ödülü (1986), Haldun Taner Ödülü (1987), Radio France İnternationale’in “Uluslararası En İyi Öykü Ödülü” (1990), Struga Altın Plaket Ödülü (1992), France-Turquıe Ödülü (2004) bunlardan başlıcalarıdır. Nedim Gürsel’e 2004 yılında, Fransız hükümeti tarafından Sanat ve Edebiyat Şövalyesi unvanı verilmiştir.
https://oyunn.forum.st

İzler ve Gölgeler
1 sayfadaki 1 sayfası